Мінфін очікує рішення суду Лондона щодо «боргу Януковича» у квітні - міністр (доповнена)

16:16, 06 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 6 лютого. УНІАН. Міністерство фінансів України очікує у квітні процедурного рішення суду Лондона у справі про виплату Україною боргу у 3 млрд дол., запозичених у Росії урядом екс-президента Януковича наприкінці 2013 року. Про це на прес-конференції сказав міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Що стосується боргу: два тижні тому були слухання в Лондоні. Вони проходили три дні. Україна представила свою позицію. Зараз суддя готує рішення. Яким буде це рішення, ніхто не знає. Я думаю, що це рішення буде на нашу користь, - сказав Данилюк. - Водночас, жодних комунікацій між сторонами не передбачається - ні для Росії, ні для України. Це правило Лондонського суду. Ми чекаємо на рішення. Воно може зажадати часу. Для себе ми оцінили, що це може бути у квітні».

Як повідомляв УНІАН, розгляд у Високому суді Лондона щодо «боргу Януковича» проходить за ініціативи російської сторони. У 2015 році Кремль відмовився реструктурувати борг, а Україна, у свою чергу, оголосила мораторій на його виплату, визнавши борг «хабарем» за відмову української влади поглиблювати процес євроінтеграції.