Україна підготує проект земельної реформи у рамках програми з МВФ до кінця травня - Данилюк

16:14, 06 лютого 2017

Київ. 6 лютого. УНІАН. Україна досягла домовленості з Міжнародним валютним фондом про підготовку законопроекту про земельну реформу до кінця травня поточного року, повідомив сьогодні журналістам міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Потрібно підготувати законопроект і подати його до кінця травня», - сказав міністр.

За його словами, паралельно з цим законопроектом необхідно підготувати і нормативну базу для його застосування.

Раніше Данилюк повідомив, що Україна розраховує завершити переговори з Міжнародним валютним фондом щодо третього перегляду програми реформ до кінця тижня.

Як повідомляв УНІАН, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада подовжила до 2018 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, що діє в Україні з 2001 року. 28 жовтня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

За існуючим законодавством, термін дії мораторію буде автоматично подовжено до набуття чинності законом про оборот сільськогосподарських земель. Проект такого закону зараз розробляє Міністерство аграрної політики і продовольства спільно з іншими відповідальними відомствами.

Експерти і суспільство розділилися у думці щодо скасування заборони на продаж сільгоспземель. Одні вважають, що його продовження створює тіньовий ринок землі, інші стверджують, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупки землі зарубіжними компаніями.