Мінфін налаштований ближчим часом знизити частку держави у банківському секторі хоча б частково - Данилюк

15:35, 06 лютого 2017

Київ. 6 лютого. УНІАН. Міністерство фінансів України на правах акціонера державних банків налаштоване ближчим часом знизити частку держави у банківському секторі хоча б частково, заявив сьогодні журналістам міністр фінансів Олександр Данилюк.

Він нагадав, що частка держави у банківському секторі після націоналізації «ПриватБанку» становить 55%.

«Ми повинні це оптимізувати. Вжити заходів, щоб гроші використовувалися ефективно. І зрештою, найближчим часом, тільки-но буде така можливість, ми повинні приватизувати хоча б частково частку держави у банківському секторі», - сказав Данилюк.

Також він повідомив, що Мінфін вже працює над оновленою стратегією державних банків, і залучатиме зовнішніх консультантів.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення націоналізувати найбільший банк України – «ПриватБанк» (Дніпро), керуючись рекомендаціями Ради національної безпеки і оборони.

Відповідно до затвердженої урядом у 2015 році стратегії реформування державного банківського сектора, Мінфін анонсував поетапний вихід з капіталу держбанків. Приватизація двох найбільших банків - «Ощадбанку» та «Укрексімбанку» - очікується у середині 2018 року, коли уряд планує продати 20% акцій цих банків. З капіталу «Укргазбанку» держава у рамках стратегії має намір частково або повністю вийти до кінця 2017 року.