Міністр фінансів ініціює звернення до НАБУ і НАЗК для розслідування діяльності голови Фіскальної служби (доповнена)

15:02, 06 лютого 2017

Новина доповнена цитатами та довідковою інформацією

Київ. 6 лютого. УНІАН. Міністр фінансів України Олександр Данилюк ініціює звернення до антикорупційних органів - Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для розслідування діяльності голови Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова, зокрема факту його перебування на інавгурації президента США Дональда Трампа у січні поточного року у Вашингтоні. Про це Данилюк заявив на прес-конференції в Києві.

Міністр уточнив, що перебування Насірова на церемонії інавгурації могло потребувати від нього значних витрат - до 250 тис. дол., і тому необхідно з'ясувати, хто оплатив ці витрати.

«У той час, коли потрібно упроваджувати та реалізовувати реформи, де глава ДФС? В Америці! Коли потрібно реалізовувати завдання, які поставили Мінфін і уряд, глава ДФС займається самопіаром. Він поїхав у відпустку, не погодивши це з міністром фінансів і прем'єр-міністром. Це вимога законодавства. Він поїхав на інавгурацію президента США. У цьому немає нічого поганого, але це недешеве задоволення. Те, де він був, коштує близько 250 тис. дол. І треба запитати, чому саме керівника податкової служби запрошують на такі заходи? Це подарунок?» - зазначив він.

Також Данилюк наголосив, що ДФС займається саботажем низки рішень Мінфіну.

«Як міністр я маю право і повинен звернутися до НАЗК і НАБУ для розслідування діяльності (голови ДФС - УНІАН), - сказав він. - За систематичне порушення доручень міністра фінансів, обов'язкових до виконання, за неузгоджену відсутність на робочому місці я ініціював перед урядом притягнення Насірова до дисциплінарної відповідальності. Якщо після цього не будуть зроблені висновки, то друга догана - це звільнення».

Як повідомляв УНІАН, Роман Насіров очолив ДФС у травні 2015 року за результатами кадрового конкурсу, оголошеного після звільнення попереднього керівництва служби на чолі з Ігорем Білоусом, який на даний час очолює Фонд держмайна. Насіров на той момент керував парламентським комітетом з питань податкової та митної політики.

Наприкінці вересня 2016 року Мінфін затвердив і направив керівництву ДФС ключові показники ефективності (Key Performance Indicators - KPI) у реформі ДФС. Одним із KPI була регулярна оцінка задоволеності платників податків роботою ДФС. Голова служби повинен був щомісяця звітувати про виконання цих KPI і оприлюднити ці звіти на сайті ДФС. Таких звітів не було.

Фактично, надані Мінфіном KPI стали вже другим пакетом вимог до Насірова. Перші вимоги були озвучені влітку 2015 року на той момент прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком. Від голови ДФС Яценюк вимагав реструктуризації Фіскальної служби, розробки змін до законодавства спільно з Мінфіном, боротьби з податковим шахрайством щодо ПДВ, збільшення надходжень ПДВ за рахунок ліквідації «податкових ям» за травень-липень на 5% і повної кадрової ротації.