Мінфін розраховує до кінця тижня завершити переговори з МВФ щодо Третього перегляду програми реформ - міністр фінансів (доповнена)

14:25, 06 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 6 лютого. УНІАН. Міністерство фінансів України розраховує до кінця тижня завершити переговори з Міжнародним валютним фондом щодо Третього перегляду програми реформ, затвердженої в березні 2015 року, і винести результати переговорів на засідання Ради директорів Фонду. Про це в ході прес-конференції в Києві сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк.

У ході засідання Ради директорів МВФ буде ухвалено рішення про виділення або не виділення нашій країні четвертого кредитного траншу за програмою EFF у розмірі 1 млрд дол.

«Думаю, до кінця тижня (завершимо переговори - УНІАН)», - сказав міністр, нагадавши, що на поточний момент залишилися лише технічні моменти, які потребують узгоджень.

Раніше міністр зазначав, що завершення переговорів за програмою стане сигналом для країни та її партнерів.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні минулого року – після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

На думку уряду України, наша країна виконала всі умови, необхідні для отримання наступного траншу, а саме - вчасно прийняла бюджет і провела «м'яку» націоналізацію найбільшого банку «ПриватБанк».

Підтримка України з боку міжнародних фінансових організацій, особливо МВФ, а також урядів країн «Великої сімки» залишається важливим елементом забезпечення економічної стабільності та ефективності реформ у країні.