Кожем’якін пропонує в четвер розглянути зміни до «закону Савченко»

14:12, 06 лютого 2017

Київ. 6 лютого. УНІАН. Голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін пропонує в четвер розглянути зміни до так званого «закону Савченко».

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

За його словами, їхнім комітетом було визначено два важливі на сьогодні законопроекти. Перший стосується внесення змін до закону про Державне бюро розслідувань (№5395), другий закон № 5259 - внесення змін до ст. 72 Кримінального кодексу України.

«Цей (законопроект - УНІАН) ставить крапки над тими питаннями, які виникали щодо «закону Савченко». Все, ми його приводимо до тих норм, які повинні бути в нормальній цивілізованій європейській країні», - запевнив голова комітету.

Він також додав, що до цього проекту закону, який стосується удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення, є ще два альтернативні законопроекти.

Кожем’якін наголосив, що це питання розглядатиметься на засіданні комітету в середу першим питанням.

«Розглянемо і внесемо. В четвер можемо ставити (на розгляд сесійної зали - УНІАН)», - сказав Кожем’якін і додав, що цей законопроект зараз є дуже актуальним, враховуючи загострення ситуації в зоні АТО.

В свою чергу голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, якщо буде рішення комітету, то в четвер цей законопроект може бути включено до порядку денного і одразу поставлено для розгляду та ухвалення рішення.

***Верховна Рада в листопаді 2015 року прийняла закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення до строку покарання», автором якого була народний депутат Надія Савченко. Документ набув чинності 24 грудня 2015 року.

Згідно із «законом Савченко», один день попереднього ув'язнення зараховується за два дні позбавлення волі.

Кабмін 5 жовтня схвалив зміни до «закону Савченко», якими пропонується збереження формули зарахування перебування в СІЗО «один день за два дні» лише для тих осіб, які вчинили легкі або середньої тяжкості злочини.