У “Народному фронті” вкотре закликають ухвалити закон про спецконфіскацію

13:30, 06 лютого 2017

Київ. 6 лютого. УНІАН. Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, депутат від “Народного фронту” Сергій Пашинський наполягає на необхідності ухвалення закону про спецконфіскацію.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час Погоджувальної ради парламенту.

“Бюджет Міністерства оборони Російської Федерації - 45 млрд дол... Спільний бюджет Збройних сил України та Нацгвардії - менше 3 млрд - у 15 разів менший”, - заявив Пашинський.

За його словами, “ми не забезпечили армію зв’язком, ми не забезпечили армію передовим озброєнням, належними боєприпасами”.

Голова комітету зауважив, що в порядку денному на 9 лютого передбачається розглянути розроблений європейськими експертами та українським урядом законопроект про спецконфіскацію, частина коштів з якої і має бути направлена на ці нагальні потреби.

“Тут проявиться, хто дійсно хоче допомогти армії, а хто на зарплаті у Януковича і Путіна сидить, а в цьому залі розказує про свій патріотизм”, - сказав Пашинський.

Він також закликав ухвалити закон №5640, який дозволить доукомплектувати ЗСУ на 10 тисяч осіб.

Як повідомляв УНІАН, питання повернення до бюджету коштів, вкрадених оточенням екс-президента Віктора Януковича в обсязі 1,5 млрд дол, обговорюється з 2014 року.

В липні 2014 року Служба фінансового моніторингу України виявила 42 компанії-нерезидента, близькі до екс-президента Януковича, й заблокувала на рахунках 19 таких компаній 1,5 млрд дол.

У середині вересня 2016 року Кабмін вніс на розгляд парламенту оновлений проект закону про конфіскацію коштів і розраховував на конструктивну й результативну дискусію щодо законопроекту, а також подальше його ухвалення. Більше того, прем'єр-Володимир Гройсман зазначав, що блокування Верховною Радою процесу повернення вкрадених попередньою владою активів призведе до того, що їх буде втрачено назавжди.

Однак питання досі залишається невирішеним.