ЄС підтвердить політику невизнання анексії Криму та підтримку виконання Мінських угод – Могеріні

11:03, 06 лютого 2017

Брюссель. 6 лютого. УНІАН. Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявляє, що ЄС підтвердить політику невизнання анексії Криму Росією та підтримку повного виконання Мінських угод.

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

Говорячи про порядок денний засідання, Могеріні повідомила: «Ми розпочнемо з ситуації в Україні, яка значно погіршилася за останні дні. Я говорила про це з міністром Лавровим (міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров), і вчора у мене була можливість зустрітися з віце-прем’єром України (Іванною Климпуш-Цинцадзе). Ми будемо говорити, перш за все, про ескалацію насильства на сході, про продовження нашої політики невизнання анексії Криму та нашу підтримку виконанню Мінських домовленостей, «нормандського формату», праці ОБСЄ і про продовження нашої підтримки порядку денного реформ країни, тому що ми хочемо інвестувати в соціальний та економічний розвиток, що є дуже важливою частиною нашої роботи».

Відповідаючи на запитання щодо позиції нової американської адміністрації з цих питань, Могеріні зазначила, що вона не може сказати, якою вона є, але «може сказати, якою є позиція ЄС». «Позиція ЄС, яку ми займаємо щодо анексії Криму, полягає в тому, що ми продовжимо це не визнавати та будемо продовжувати наполягати на необхідності повного виконання Мінських домовленостей. ЄС підтвердить ці позиції, і ми будемо працювати з усіма партнерами, щоб знайти шлях вирішення конфлікту», - наголосила Могеріні.

Вона також висловила впевненість, що Грузія і Україна скоро отримають безвізовий режим, але це питання не стоїть на порядку денному засідання Ради ЄС.

Як повідомляв УНІАН, 2 лютого Європейський парламент схвалив надання Грузії безвізового режиму. Це рішення ще має затвердити Рада Європейського Союзу.