В Ірані до смертної кари за звинуваченням у шпигунстві засудили викладача з Бельгії

21:52, 05 лютого 2017

Київ. 5 лютого. УНІАН. Викладача іранського походження з Вільного університету Брюсселя в Ірані засудили до смертної кари за звинуваченням у шпигунстві.

Як передає «Дождь», про це повідомляє The Independent.

45-річний Ахмадреза Джалалі був заарештований в Ірані в квітні 2016 року, коли приїхав відвідати родичів. Вирок має бути приведений у виконання через два тижні.

За словами колег Джалалі, викладач не цікавився політикою. Вони вважають, що Джалалі не міг вчиняти якісь дії проти іранської влади, повідомляє телеканал RTBF.

«Вченого, який виконує важливу гуманітарну роботу, засуджено до смертної кари без публічного процесу. Це обурливе порушення прав людини, проти якого ми повинні реагувати рішучим чином», - цитує телеканал заяву ректора університету Кароліни Пауелс.

Співробітники вишу також вважають, що причиною арешту Джалалі могли стати його контакти з викладачами з інших країн, зокрема, Ізраїлю. Однак в університеті наголосили, що всі контакти мали винятково науковий характер.

Петиція за помилування Джалалі зібрала понад 50 тисяч підписів. Телеканал також повідомляє, що під час арешту викладач тричі проводив голодування, і його змусили підписати зізнання.

Джерело: https://tvrain.ru/news/ahmadreza_djalali-426983/