Зубко: Зараз в Авдіївці працюють 16 бригад ДСНС та комунальних служб з відновлення житлового сектора

18:16, 05 лютого 2017

Київ. 5 лютого. УНІАН. Зараз в Авдіївці працює 10 бригад працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та 6 бригад комунальних служб з відновлення житлового сектора.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на своїй сторінці уFacebook.

«Зараз основне завдання повністю відновити всі системи життєзабезпечення, налагодити освітній процес для дітей, відновити житловий фонд. Модернізація соціальних об'єктів стане пріоритетом як державної субвенції ДФРР, так і субвенції з місцевого бюджету», - наголосив чиновник.

Він нагадав, що сьогодні в Авдіївці відновлено електропостачання.

«Більше тижня місто існувало в кризовому режимі, з теплопостачанням в аварійному режимі та без світла. Сьогодні нам спільними зусиллями вдалося його відновити», - зазначив Зубко.

«Ми вкотре довели, що ми єдині, вміємо швидко реагувати на кризові ситуації і дійсно разом можемо подолати всі виклики. Без сумніву і надалі, будемо відстоювати кожний квадратний кілометр, на який тільки наважиться посягнути агресор», - підкреслив віце-прем’єр.

Як повідомляв УНІАН, російські війська і контрольовані РФ бойовики на Донбасі з 29 січня почали масовані обстріли Авдіївки, використовуючи важку артилерію, системи «Град» і танки.

30 січня в результаті обстрілу було пошкоджено ЛЕП і припинено електропостачання міста.

3 лютого російська сторона у Спільному центрі з контролю та координації надала письмові гарантії припинення вогню в районі пошкодженої лінії електропередач біля Авдіївки.

Вдень 3 лютого голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський повідомив, що бригади електромонтажників напередодні, 2 лютого, почали ремонт на місці прориву одного із вводів ЛЕП. 4 лютого зранку групи фахівців знову вийшли ремонтувати пошкоджену ЛЕП поблизу Авдіївки, однак ремонтні роботи не вдалося здійснити через прицільний вогонь окупантів.

Сьогодні, 5 лютого, за повідомленням Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, ремонтні роботи вдалося поновити.