Уряд Румунії скасував постанову про амністію для корупціонерів, що призвела до масових протестів

16:46, 05 лютого 2017

Київ. 5 лютого. УНІАН. Уряд Румунії у неділю, 5 лютого, скасував декрет, який пом'якшує антикорупційне законодавство.

Як передає Deutsche Welle, скасовано постанову про внесення поправок у Кримінальний кодекс і про амністію для корупціонерів, що призвела до масових протестів по всій країні.

Напередодні відкликати декрет пообіцяв прем'єр-міністр Румунії соціал-демократ Сорін Гріндяну.

"Декрет скасували", - цитує своє джерело в уряді Reuters. Цю ж інформацію підтвердив міністр охорони здоров'я країни Флор'ян-Дорел Бодог.

Як повідомлялося, наприкінці січня урядовий декрет про амністію і декриміналізацію посадових злочинів спричинив у Румунії наймасовіші з часів повалення комуністичного режиму протести. Відповідно до спірного декрету, проти корумпованих чиновників, які завдали державі збитків на суму в перерахунку менше 44 тис. євро, не мали відкривати кримінальні справи. Нова норма дозволила б уникнути відповідальності голові правлячої Соціал-демократичної партії Румунії Лівіу Драгні, обвинуваченому у фіктивному працевлаштуванні та завданні фінансових збитків на суму 24 тис. євро.

Ініціатива уряду була розкритикована Єврокомісією та президентом Румунії Клаусом Йоганнісом, який долучився до протестів та оскаржив у Конституційному суді урядову постанову. На п'ятий день багатотисячних акцій уряд погодився відкликати декрет.

Джерело: http://www.dw.com/uk/%D1%83%D1%80%D1%8F%D0%B4-2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0/a-37420505