Клімкін не бачить сенсу у запропонованому главою МЗС Австрії покроковому знятті санкцій з Росії

15:21, 05 лютого 2017

Київ. 5 лютого. УНІАН. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не бачить сенсу у запропонованому його австрійським колегою Себастьяном Курцем покроковому знятті санкцій з Росії.

Про це він заявив в інтерв'ю австрійському журналу "Профіль", текст якого оприлюднено на сторінці МЗС України у Facebook.

«Я сенсу не бачу. Росія наполягає на тому, що вона не є жодною стороною конфлікту, не демонструє жодного каяття чи готовності виправити те, що вона натворила. Себто ми хочемо підсолодити Росії те, про що вона навіть не хоче слухати. Ми робимо крок назустріч тому, хто й далі наполягає на своєму праві перекроювати кордони Європи і на власний розсуд нападати на своїх сусідів. Ми ніби хочемо стимулювати злочинця, аби той цього року вбив менше, ніж минулого. Хіба це не схиблена логіка?» - зауважив Клімкін.

На його думку, правильною логікою було б змусити злочинця повернутись до основ міжнародного права та виправити свої злочини, а потім можна було б розмірковувати про пом’якшення кари.

Міністр наголосив, що РФ для початку повинна вивести з Донбасу свої війська, повернути Україні контроль над українським кордоном, деокупувати Крим.

«Санкції ЄС є однією з двох причин того, що Росія не набагато ближче підступилась до кордонів Євросоюзу. Перша причина – це готовність України оборонятись. Друга – це відчуття того, що будь-яке порушення міжнародного права матиме фінансові наслідки. Якби не було санкцій, спокуса «творити факти на місці» була б для В.Путіна набагато більшою», - вважає Клімкін.