Порошенко і Трамп обговорили ситуацію на Донбасі та зміцнення партнерства

09:57, 05 лютого 2017

Київ. 5 лютого. УНІАН. Президент України Петро Порошенко та президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп під час телефонної розмови обговорили ситуацію на Донбасі та зміцнення партнерства.

Як повідомили у прес-службі глави Української держави, Порошенко привітав свого колегу з інавгурацією на посаді глави США та висловився за активізацію діалогу на всіх рівнях з новою американською Адміністрацією.

Співрозмовники також обговорили питання зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США.

«Особливу увагу було приділено врегулюванню ситуації на Донбасі та досягненню миру політико-дипломатичним шляхом. Сторони висловили глибоку стурбованість через ескалацію напруженості та погіршення гуманітарної ситуації, передусім у районі Авдіївки. Лідери країн наголосили на нагальній необхідності встановлення режиму повного припинення вогню», - йдеться у повідомленні.

Президент подякував главі Білого дому за тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Крім цього, Порошенко висловився за активізацію економічних і ділових зв’язків, що сприятиме створенню нових робочих місць і зростанню добробуту громадян обох країн.

У прес-службі зауважили, що під час розмови було обговорено майбутній візит Порошенка до Вашингтона, для підготовки якого до США поїде міністр закордонних справ України.

Як повідомляв УНІАН, 3 лютого заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявив, що дата візиту Порошенка до США для проведення можливої зустрічі з Трампом опрацьовується.