У Чернігові відкрили культурно-просвітницький центр для переселенців

18:12, 04 лютого 2017

Чернігів. 4 лютого. УНІАН. У Чернігові сьогодні відкрили культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб "Наша сила - в єдності".

Як повідомила УНІАН співзасновник центру Ірина Карпова, заклад працюватиме на базі Чернігівського національного технологічного університету, а фінансуватиметься його діяльність за рахунок коштів з міського бюджету, оскільки цей проект став одним із переможців серед проектів бюджету участі на 2017 рік.

За словами Карпової, центр створюється з метою адаптації переселенців у новому соціальному середовищі, відновлення їхнього соціального статусу, повернення до нормальної життєдіяльності. Основний наголос у роботі центру буде зроблено на культуру і мистецтво. Організатори планують у вихідні дні безкоштовно проводити для переселенців мистецькі майстер-класи, читати лекції, проводити екскурсії Черніговом і областю. Паралельно із дорослими проводитимуться заняття для дітей. З ними працюватимуть студенти-волонтери.

На відкритті центру студенти ЧНТУ представили виставку творчих робіт, студенти Чернігівського музичного училища імені Ревуцького дали концерт.

Як уточнила Карпова, на відкриття центру прийшли родини переселенців і найбільшу їх зацікавили екскурсії Чернігівщиною.

Всього станом на 25 січня у Чернігівській області зареєстровано 13 тис. 280 внутрішньо переміщених осіб - переселенців із Луганської і Донецької областей та Криму, у тому числі понад 2 тис. дітей. У Чернігові проживають майже 4,8 тис. переселенців.