У Середземному морі за два дні врятовано понад 1,6 тисячі нелегальних мігрантів

15:28, 04 лютого 2017

Київ. 4 лютого. УНІАН. У Середземному морі за два дні врятовано понад 1,6 тисячі нелегальних мігрантів, які намагалися потрапити до Європи через італійське узбережжя, повідомляє РІА «Новости».

Як повідомила берегова охорона Італії, вчора під координацією Римського оперативного центру при Міністерстві транспорту Італії було проведено 13 пошуково-рятувальних операцій, в яких взяли участь кораблі та катери італійської служби берегової охорони, військово-морської міграційної операції Євросоюзу в Середземномор'ї Eunavfor Med, а також судна низки міжнародних неурядових організацій.

Врятовані мігранти, число яких перевищило 1,3 тисячі, намагалися перетнути 160-кілометрову протоку між Сицилією і узбережжям Тунісу. Люди переправлялися на 10 надувних плотах, двох дерев'яних човнах і одній баржі.

Крім того, сьогодні італійський патрульний корабель провів у водах Середземного моря три операції. Як повідомила у своєму мікроблозі Twitter берегова охорона країни, у результаті було врятовано 300 осіб.

2 лютого Італія і Лівія підписали меморандум у сфері протидії нелегальній міграції, який передбачає нарощування співробітництва у боротьбі з торгівлею людьми та контрабандою, посилення охорони кордонів.

Крім того, 3 лютого на саміті глав держав ЄС на Мальті прийнято рішення активізувати допомогу Лівії з метою блокування так званого центрально-середземноморського шляху нелегальної міграції до Європи.

Підписання угоди з Лівією і саміт на Мальті пройшли за кілька днів після чергової серії операцій італійської берегової охорони, у ході яких було врятовано майже 1,8 тисячі північноафриканських мігрантів.

За даними МВС Італії, за минулий рік до країни Середземним морем прибула рекордна кількість мігрантів - понад 181 тисяча осіб.

Джерело: https://ria.ru/world/20170204/1487199044.html