Затриманому на хабарі директору департаменту НБУ обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави

12:22, 04 лютого 2017

Київ. 4 лютого. УНІАН. Печерський районний суд Києва обрав директору Департаменту платіжних систем Національного банку України, якого було затримано під час отримання 25 тис. доларів хабара, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 800 тис. грн.

Як повідомили УНІАН в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, трьом його спільникам, які виступали у ролі посередників, суд обрав запобіжні захід у виді домашніх арештів.

Як раніше повідомлялося, правоохоронці 2 лютого під час отримання останньої частити неправомірної вигоди у сумі 25 тис. доларів затримали директора одного із департаментів Національного банку України та трьох посередників. Один із вказаних осіб є громадянином Республіки Азербайджан, про що листом повідомлено посольство Республіки Азербайджан в Україні.

Посадовцю НБУ повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України, а також його спільникам за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України (одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у особливо великому розмірі для себе, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, а його спільникам - посередництво у її отриманні).

Згідно з даними слідства, керівник Департаменту платіжних систем НБУ розробив злочинну схему, спрямовану на вимагання та отримання через посередників від директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю неправомірної вигоди на загальну суму 35 тис. дол. у два етапи за реєстрацію в Нацбанку внутрішньодержавної платіжної системи «Платисервіс» для здійснення готівкових та безготівкових переказів в межах України та видачу вказаному підприємству відповідного свідоцтва.