Порошенко звільнив голову РДА, з яким у нього стався конфлікт під час візиту до Одеси в січні

22:23, 03 лютого 2017

Одеса. 3 лютого. УНІАН. Президент України Петро Порошенко сьогодні звільнив керівників п'яти районних державних адміністрацій Одеської області, в тому числі Ширяєвської РДА, з яким у нього стався конфлікт під час візиту в Одесу 12 січня.

Як передає кореспондент УНІАН, про звільнення свідчать відповідні розпорядження, розміщені на офіційному Інтернет-представництві президента України.

Зокрема, сьогодні підписано розпорядження про звільнення голови Ізмаїльської РДА Валентини Стойкової, Лиманської РДА Дмитра Наталухи, Окнянської РДА Володимира Гавриша, Захарівської - Дмитра Франчука і Ширяєвської райадміністрації Тараса Бойка. З участю останнього стався інцидент в Одесі 12 січня, коли Порошенко представляв нового голову Одеської ОДА Максима Степанова, при цьому критикуючи роботу попереднього голови ОДА Міхеіла Саакашвілі і його команди.

Під час представлення президент несподівано перервався і звернувся до Бойка, який підняв руку: «Опустіть руку. Вам погано?» Чиновник, який підняв руку, зажадав, щоб йому надали слово. На його думку, звинувачення Порошенко були сформовані на спотвореній інформації», яку надали президенту.

Порошенко заявив: «Ви коли потім будете президентом – я Вас запрошу, і Ви виступите замість мене... вибачте, я Вам поки що слова не давав. Ви призначені указом президента - прошу сісти. Якщо Ви хочете доповісти президенту якусь інформацію, я Вам надам цю можливість, сідайте».

Після офіційного представлення Степанова Порошенко покликав керівника Ширяєвської РДА і вислухав його.

Згідно з розпорядженням президента, підписаним 3 лютого, всіх п'ять чиновників звільнено «згідно з поданими ними заявами».

Як повідомляв УНІАН, 12 січня в Одесі Порошенко заявив, що одеський чиновник, який підняв руку під час подання президентом нового голови Одеської ОДА, хотів з'ясувати питання порушення виборчого законодавства в одній територіальної громаді під час проведення виборів.

«Голова райдержадміністрації, який піднімав руку в залі і підійшов до мене. Це стосувалося питання порушення виборчого законодавства в одній територіальній громаді при проведенні виборів. Я дав відповідне доручення правоохоронним органам, встановив терміни...», - зазначив глава держави.