Правоохоронці затримали підприємця, який організував фіктивне вивезення нафтопродуктів через Одеську область

19:36, 03 лютого 2017

Одеса. 3 лютого. УНІАН. Правоохоронці сьогодні затримали підприємця, який організував фіктивне вивезення нафтопродуктів через Одеську область за так званою схемою відомого бізнесмена Сергія Курченка.

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Одеської області, одеські правоохоронці затримали в Дніпрі чоловіка, якого слідство вважає координатором махінацій з нафтопродуктами.

«На підставі постанови Приморського райсуду Одеси 3 грудня затримано підприємця в Дніпрі, який організував фіктивне вивезення нафтопродуктів через Одеську область», - заявили в прес-службі.

За даними слідства, затриманий займався координацією у схемі реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів, до якої входили представники фіктивних фірм, працівники Одеської митниці та інших контролюючих органів регіону.

Як повідомляв УНІАН, 2 лютого прокурор Одеської області Олег Жученко на брифінгу заявив, що в рамках справи скандально відомого бізнесмена Сергія Курченка викрито трьох службових осіб Одеської митниці, причетних до незаконної реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів з ухиленням від сплати 1,2 млрд грн податків до держбюджету.

Правоохоронці повідомили про підозру цим чиновникам митниці, а також двом представникам підприємства, причетним до реалізації нафтопродуктів під виглядом їх транзиту та реекспорту.

***У травні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що компанії, які входять до холдингу Курченка ВЕТЕК, за попередні два роки ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на суму 36 млрд грн. За документами, ці нафтопродукти не повинні були реалізовуватися в Україні, а мали поставлятися до третіх країн, що дозволяло компаніям Курченко ухилятися від сплати податків. Під час розслідування було заарештовано особисті рахунки Курченко, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн. Господарський суд Києва наприкінці листопада 2015 року зняв арешт з коштів і майна компанії ВЕТЕК. У квітні 2014 року Курченка було оголошено в міжнародний розшук.