Лутковська знову звернулася до омбудсмена РФ з приводу затримання кримського адвоката Курбедінова та прав його підзахисних у "справі Хізб ут-Тахрір"

18:46, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська висловила занепокоєння щодо ситуації з Емілем Курбедіновим, якого було затримано 26 січня в Криму, і у зв’язку з чим було направлено звернення омбудсмена до російської колеги.

Як повідомила прес-служба українського омбудсмена, під час телефонної розмови Лутковська також звернула увагу уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової на проблему, пов’язану з забезпеченням права на захист підзахисних, адвокатом яких був Курбедінов.

У відповідь Москалькова запевнила, що під час сьогоднішнього судового засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» право підсудних на захист було дотримано, оскільки вони мали можливість скористатись послугами адвокатів, що представляють інтереси підсудних за їх згодою.

Також російський омбудсмен повідомила, що судовою інстанцією було надано гарантії, що судові засідання не проводитимуться без адвокатів.

Як повідомляв УНІАН, 26 січня суд у Сімферополі заарештував на 10 діб Еміля Курбедінова, який захищав права ряду фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір". Серед підзахисних Курбедінова – Ільмі Умеров, Емір-Усеін Куку, переслідуваний окупаційною владою кримський журналіст Микола Семена та інші фігуранти справ кримських мусульман і так званих справ "диверсантів".

Вчора окупаційний суд Криму продовжив термін утримання під вартою на 2 місяці двом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" Арсену Джеппарову і Рефату Алімову.

Сьогодні також на 2 місяці, до 8 квітня, продовжено термін утримання під вартою Вадиму Сіруку.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих «терористичними».