В ізраїльському консульстві назвали візит Клімкіна до Ізраїлю плідним і висловили сподівання на якнайшвидшу реалізацію запланованих на 2017 рік угод

16:59, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. У почесному консульстві держави Ізраїль у Західному регіоні України висловили сподівання, що візит міністра закордонних справ Павла Клімкіна до Ізраїлю підготував ґрунт для якнайшвидшої реалізації двосторонніх угод, запланованих на цей рік.

Як повідомила прес-служба ізраїльського консульства, членом делегації Клімкіна в Ізраїлі був почесний консул держави Ізраїль у Західному регіоні України Олег Вишняков.

«Я радий, що візит очільника МЗС пройшов плідно. Було обговорено найважливіші теми, які стосуються розширення двосторонніх зв'язків між Україною і Державою Ізраїль. Я дуже сподіваюся, що візит Клімкіна підготував чудовий ґрунт для якнайшвидшої реалізації всіх угод, які були заплановані між країнами на 2017 рік», - зазначив Вишняк.

Як відомо, напередодні Клімкін відвідав Ізраїль для зміцнення двосторонніх відносин.

«Ми зараз намагаємося зміцнити наші партнерські відносини з цією важливою країною», - прокоментував заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв і додав, що кілька днів тому з цією ж метою відбулися телефонні переговори президента України з прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньягу.

Як повідомляв УНІАН, на 27-28 грудня 2016 року був запланований, але не відбувся, візит до Ізраїлю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Прем'єр-міністр Ізраїлю 24 грудня оголосив про скасування офіційного візиту свого українського колеги.

Скасування візиту було пов'язане із ситуацією довкола голосування у Раді безпеки ООН резолюції, яка закликала Ізраїль припинити будівництво поселень на палестинських територіях. З 15 членів Ради безпеки ООН 14, включаючи Україну, проголосували за резолюцію; утрималися лише США, але при цьому не скористалися своїм правом вето.

У резолюції наголошується, що політика Ізраїлю щодо будівництва поселень на Західному березі річки Йордан і будівництва в Східному Єрусалимі є порушенням міжнародного права і є перешкодою для ізраїльсько-палестинського врегулювання. Ізраїльська сторона досить негативно відреагувала на результати голосування.