Підвищення мінімальної зарплати - це правильний крок у процесі реформи оплати праці - голова Ради НБУ

16:26, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Підвищення мінімальної заробітної плати - це правильний крок на шляху реформування системи оплати праці в Україні, і він не матиме жодного негативного впливу на скорочення зайнятості. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

«Підвищення мінімальної заробітної плати я вважаю правильним кроком уряду у сфері реформування оплати праці та підвищення життєвого рівня наших громадян. Як відомо, за 2016 економіка України відновила зростання - майже 1,8%. У 2017 році очікуються більш швидкі темпи зростання - до 3%. Крім того, прогнози щодо інфляції залишаються в межах цільових орієнтирів. Тому я не бачу суттєвих ризиків впливу підвищення мінімальної зарплати на макроекономічну і фінансову стабільність».

На думку Данилишина, завдяки підвищенню мінімальної зарплати зросте й номінальна зарплата. Але уряду потрібно буде вжити рішучих заходів із стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу та його захисту від зовнішньоекономічних ризиків.

Як повідомляв УНІАН, раніше в Нацбанку спрогнозували, що прийняте урядом рішення про підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до 3200 грн з 1 січня може призвести до зниження зайнятості населення, особливо у сфері малого та середнього бізнесу, роботу можуть втратити до 630 тис. громадян. Однак такий сценарій, за оцінками НБУ, є песимістичним і за умови проведення реформ не виправдається.