Агентство ООН у справах біженців доставило 40 тонн гумдопомоги жителям Авдіївки

16:06, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Агентство Організації Об'єднаних Націй у справах біженців доставило 40 тонн гуманітарної допомоги населенню Авдіївки.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Управління верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні.

"У четвер, 2 лютого, Агентство ООН у справах біженців доставило 40 тонн гуманітарної допомоги для населення Авдіївки, яке постраждало від загострення конфлікту на сході України. Окрім будівельного брезенту для термінового відновлення житла, до міста було доставлено предмети першої необхідності для 2 000 осіб, включно з 2 000 ковдр, 500 наборами постільної білизни та рушників, кухонним приладдям, каністрами для води, відрами та теплим одягом", - йдеться у повідомленні.

У другій половині дня представники Агентства ООН разом з місцевою владою та головою Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським розпочали видачу гуманітарної допомоги у безпечних частинах міста. Насамперед, предмети першої необхідності отримали найбільш незахищені особи і домогосподарства, які нещодавно постраждали від обстрілів.

"Постійні обстріли зумовлюють численні руйнації та збільшують потреби місцевого населення у сфері захисту прав та термінового відновлення житла. Лише в ніч на четвер у місті від обстрілів було пошкоджено 52 приватні оселі. Будівельні матеріали, які надійшли з вантажем, дозволять провести терміновий ремонт більш ніж 300 будинків у найкоротші терміни у випадку погіршення ситуації. Співробітники агентства та партнери продовжують працювати на місцях, щоб забезпечити доступ до інформації та дотримання прав, а також перенаправити можливі запити про допомогу для отримання необхідних послуг", - сказано у повідомлені.

Агентство ООН у справах біженців спостерігає за ситуацією та потребами евакуйованих з Авдіївки. Станом на кінець дня 2 лютого з міста було евакуйовано близько 200 осіб, серед яких 34 дітей без супроводу батьків.

"Для забезпечення можливих потреб евакуйованих у середу агентство відправило гуманітарний вантаж до Святогірська з ковдрами, постіллю, зимовими куртками та предметами першої необхідності для 500 осіб. Гуманітарну допомогу вже отримала перша група дітей і батьків. Родини були розміщені безкоштовно та забезпечені харчуванням за підтримки Донецької військово-цивільної адміністрації. Партнерські організації продовжують надавати юридичну, інформаційну та психологічну допомогу", - наголошують в ООН.