Необхідності у створенні російської військової авіабази в Білорусі немає - Лукашенко

15:29, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Необхідності у створенні російської військової авіабази в Білорусі немає.

Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з представниками громадськості, білоруських і зарубіжних ЗМІ, передає агентство БЕЛТА.

"Кажуть, військова база. Кому потрібні ці 10 літаків, які Росія хотіла посадити в Бобруйську? - сказав Лукашенко. - Я Путіну кажу, треба відновлювати цей аеродром, там вже злітно-посадкову смугу наполовину розібрали. Кажу, дайте нам 20 літаків. У нас відмінні пілоти, відмінна школа, ви знаєте, що ми вміємо воювати на військових літаках, ми ж єдине угруповання. Ні. Шойгу (міністр оборони РФ) хотів не так".

Президент Білорусі зазначив неясність завдань з військової точки зору, які мала б вирішити така база.

"Що таке в сучасній війні, припустимо, проти НАТО літак? Це 10 хвилин бою: він злетів - і його немає. Війна сьогодні інша. Це в Сирії можна літати, коли немає системи протиповітряної оборони. У нас же все видно, навіть якщо літак злетів десь за 200 км", - сказав Лукашенко.

"І потім, що таке аеродром на передньому краї театру воєнних дій, - продовжив він. - Не дай Бог війна - дві ракети на злітно-посадковій смузі й жоден літак не злетить. Навіщо їх сюди? Потім Путін вже сказав, що час підльоту літаків зі Смоленська становить 4 хвилини. Тоді я знову поставив питання про доцільність такої військової бази. Президент Росії погодився, що вона в Білорусі не потрібна".

Лукашенко наголосив, що перебування 10 чи 20 російських літаків у Білорусі не можна було б назвати повноцінною військовою базою, а демонстрацією - яка країні не потрібна.

Він нагадав, що напередодні чемпіонату світу з хокею 2014 року російській стороні пропонувалося перекинути ланку винищувачів для спільного забезпечення безпеки світової першості. Тоді в Барановичі були перекинуті чотири літаки. "Після того як відпрацювали, я думав, що залишать ці літаки тут. Не залишили. Потім знову виникло питання про базу. Навіщо? Все ж вже відпрацьовано з точки зору військових - нехай служать далі як росіяни, так і білоруси. Тоді я зробив висновок, що це не військова пропозиція", - сказав Лукашенко.

Джерело: http://www.belta.by/president/view/lukashenko-ne-vidit-neobhodimosti-v-sozdanii-rossijskoj-voennoj-aviabazy-v-belarusi-231379-2017/