Лукашенко: Інформація про вихід Білорусі з ЄАЕС і Союзної держави є цілковитою вигадкою

14:57, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Інформація про вихід Білорусі з Євразійського економічного союзу і Союзної держави Білорусі і Росії є цілковитою вигадкою.

Про це заявив сьогодні президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з представниками громадськості, білоруських і зарубіжних ЗМІ, передає агентство БЕЛТА.

Президент зазначив, що така інформація з'являється, бо є люди, яким це вигідно.

«Що стосується засідання союзної Ради міністрів, Вищої державної ради, поїздки на саміт ЄАЕС, моє було чітке розуміння і вимога в цьому плані: про що говорити, якщо не вирішуються питання, про які ми домовилися?» - заявив Лукашенко.

«Їх треба вирішити, бо ми в ганьбу перетворюємо ці всі засідання Союзної держави. Питання не вирішуються, а ми засідаємо. Про що розмова? Треба вирішувати їх», - наголосив білоруський лідер.

Президент нагадав, що Білорусь ніколи не була проти інтеграційних проектів, а виступала ініціатором усіх їх.

«Ми готуємо дуже широку інформацію (працює ціла група вчених, фахівців) з білорусько-російських відносин. Я пам'ятаю, як починався Митний союз... Чому ми туди пішли? Ми розраховували, що цей союз ґрунтуватиметься на рівноправності, буде створено рівні умови. Це головне, без цього не буває союзу. Якщо нерівні умови, то навіщо туди йти, заради чого?» - риторично запитує Лукашенко.

Джерело: http://www.belta.by/president/view/lukashenko-vyhod-belarusi-iz-eaes-i-sojuznogo-gosudarstva-polnyj-vymysel-231354-2017/

Інформація про те, що Білорусь готується вийти зі складу ЄАЕС і Союзної держави з Росією, з'явилася в ЗМІ після того, як стало відомо про введення Росією прикордонної зони на кордоні з Білоруссю.

Як повідомляв УНІАН, голова Федеральної служби безпеки РФ Олександр Бортніков розпорядився встановити прикордонну зону на кордоні Росії з Білоруссю. Наказ набуде чинності з 7 лютого.

Регіональні прикордонні управління російської ФСБ зобов'язані встановити на кордоні з Білоруссю попереджувальні знаки і визначити час і місця в'їзду в прикордонну зону. До цього прикордонна зона в Брянській області була лише вздовж кордону з Україною, у Псковській – на кордоні з Естонією і Латвією.

«Всупереч усім існуючим домовленостям, які регулюють охорону державних кордонів двох країн і порядок їх перетину, російська сторона прийняла рішення про встановлення прикордонної зони на кордоні з Білоруссю без попереднього повідомлення», - заявили в МЗС Білорусі.

Крім того, сьогодні Лукашенко заявив, що Мінськ звернувся в суд з приводу скорочення поставок російської нафти. У свою чергу, в Кремлі заявили, що надали допомогу Білорусі за останні роки по різних лініях, зокрема й через Євразійський фонд стабілізації та розвитку, на 50 млрд доларів.