У Кремлі заявили, що надали допомогу Білорусі за останні роки на 50 млрд доларів

14:43, 03 лютого 2017

Москва. 3 лютого. УНІАН. У Кремлі заявили, що надали допомогу Білорусі за останні роки за різними лініями, в тому числі через Євразійський фонд стабілізації та розвитку, на 50 млрд доларів.

Про це йдеться в матеріалах прес-служби Кремля, які має УНІАН.

Зокрема, зазначається, що на сьогодні виділено понад 6 млрд доларів за різними траншами, що «лягло додатковим навантаженням на бюджет РФ».

«З 2011 по 2015 рік безмитно щорічно поставлялося від 18 мільйонів до 23 мільйонів тонн нафти нашим білоруським партнерам. І загалом російський бюджет у період з 2011 по 2015 рік у зв'язку з цим недоотримав 22,3 млрд доларів. Все це є не чим іншим, як прямою і непрямою підтримкою нашої білоруської союзної держави. Не будемо також забувати, що 22 млрд доларів за різними траншами надано у вигляді кредитів нашим білоруським колегам по лінії Євразійського фонду стабілізації і розвитку», - йдеться в повідомленні.

«У Москві відзначають у зв'язку з низкою висловлювань президента Лукашенка, що російська сторона надавала і продовжує надавати масштабну економічну, політичну та іншу допомогу Білорусії, виходячи з особливого союзного характеру наших відносин», - заявили в прес-службі Кремля.

При цьому зазначено, що Москва вважає пріоритетним продовження інтеграційних процесів з Білоруссю і «з увагою ставиться до розвитку Союзної держави».

«У Москві вважають пріоритетним продовження інтеграційних процесів і надають першочергового значення. У Москві також з великою увагою ставляться до подальшого розвитку Союзної держави Росія-Білорусь», - йдеться в повідомленні.

«Що стосується спірних питань, які виникають, господарсько-економічних спірних питань і комерційних, то ми переконані, вони повинні вирішуватися в спокійній манері шляхом ділових переговорів, і ми розраховуємо, що той набір економічних розбіжностей, який зараз фігурує на нашому порядку денному, буде врегульовано в ході таких переговорів», - наголосили в Кремлі.

Як повідомлялося, нафтогазовий спір між РФ і Білоруссю триває з початку 2016 року, коли Мінськ заявив про несправедливість ціни на російський газ і в односторонньому порядку став платити за нього меншу ціну. Росія у свою чергу заявила про зниження безмитних поставок нафти до Білорусі, пов'язавши це як з недоплатою за газ, так і з недопоставками нафтопродуктів до РФ. У жовтні минулого року сторони, не заглиблюючись у подробиці, оголосили про досягнення компромісу. Однак спір залишається відкритим і досі.

Сьогодні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ звернувся до суду з приводу скорочення поставок російської нафти.