УІНП виніс на громадське обговорення свій законопроект про скасування вихідних днів 8 березня і 1-2 травня

14:14, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Український інститут національної пам’яті виніс на громадське обговорення розроблений ним проект закону “Про державні й інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні”, яким пропонується скоротити кількість вихідних за рахунок 8 березня і 1-2 травня, а День перемоги святкувати 8 травня.

Про це повідомляється на сайті УІНП.

«Український інститут національної пам’яті пропонує впорядкувати календар державних свят і пам'ятних днів і представляє для громадського обговорення розроблений ним проект закону України “Про державні й інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні”», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, УІНП пропонує відмовитися від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. Виняток становитимуть Різдво та Великдень».

Також зазначається, що скасування міжнародних та всесвітніх свят (8 березня, 1 травня та інші) не передбачено. Однак кількість святкових вихідних днів зміниться з 11 (за умови існуючого переносу вихідних може зростати до 20) до 9.

Зокрема, пропонується замість вихідного дня 8 березня встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). Замість 1-2 травня – запровадити у другу п’ятницю вересня День сім'ї як вихідний день. Вихідний день 9 травня – День перемоги на нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам'яті та примирення.