Найбільші мобільні оператори заявили про часткове відновлення зв'язку в Авдіївці

13:52, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Найбільші українські оператори мобільного зв'язку lifecell, «Київстар», «МТС Україна» (бренд Vodafone) і найбільший оператор фіксованого зв'язку «Укртелеком» заявили про часткове відновлення мобільного зв'язку в місті Авдіївка (Донецька область), що опинилася в епіцентрі бойових дій на сході України, повідомили прес-служби компаній.

«Незважаючи на відсутність енергопостачання в Авдіївці, «Київстар» забезпечує мобільним зв'язком місцевих жителів, завдяки двом мобільним станціям, які нам вдалося запустити в роботу від дизель-генераторів. Одна розташована в промзоні, на території коксохімічного заводу, друга - безпосередньо в місті», - повідомила УНІАН прес-служба оператора «Київстар».

При цьому, голова «Київстару» Петро Чернишов на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав, що компанія має намір організувати закупівлю продукції першої необхідності.

«Природно, зв'язок – не єдине, що зараз вкрай необхідно нашим співгромадянам. Тому ми організували через наших партнерів – благодійні фонди – закупівлю простих, але таких потрібних речей – питної води і продуктів», - зазначив він.

Технічний директор «МТС Україна» Євген Фрунза зазначив, що оператор «МТС Україна» забезпечує роботу мережі в Авдіївці також за допомогою додаткових джерел живлення.

«Зараз зв'язок є в районі залізничного вокзалу та в центральній частині міста. Робота мережі через перевантаження може бути нестабільною, але у абонентів є можливість зателефонувати», - повідомив він.

У прес-службі оператора lifecell УНІАН уточнили, що за допомогою двох автоматичних телефонних станцій (АТС) оператор забезпечив зв'язком близько 7 тис. абонентів у північно-західній частині Авдіївки і ближче до центру.

Крім того, директор із корпоративних комунікацій оператора фіксованого зв'язку «Укртелеком» Михайло Шуранов повідомив УНІАН, що станом на 3 лютого в Авдіївці працює єдина АТС на дизель-генераторі, паливо для якої періодично підвозитися.

«Це дає зв'язок фіксованої телефонії приблизно 2 тис. абонентів, що становить близько 65% всіх абонентів, які використовують стаціонарні телефони. Інтернетом теоретично може скористатися 300 абонентів «Укртелекому» за умови, що у них вирішено питання електроживлення їхніх локальних пристроїв», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, Авдіївка Донецької області з 29 січня піддається масованим ударам російських військ і контрольованих РФ бойовиків на Донбасі, які використовують важку артилерію та системи «Град» і танки.

30 січня о 23:00 в результаті обстрілу були пошкоджені ЛЕП і припинено електропостачання та водопостачання міста, а також Авдіївського коксохіму і Донецької фільтрувальної станції.

Станом на ранок 3 лютого інтенсивність обстрілів дещо зменшилася, що дозволило рятувальникам і ремонтникам почати роботи з відновлення комунальних систем міста, особливо подачі енергопостачання.