Загострення в районі Авдіївки пов’язане із бажанням окупантів повернути втрачену панівну висоту – джерела

13:44, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Загострення в районі Авдіївки пов’язане із бажанням російсько-окупаційних військ відбити панівну висоту в районі промзони та «випробувати» нову адміністрацію президента США.

Про це УНІАН повідомили джерела в розвідці.

За словами співрозмовника агентства, в результаті боїв в районі Авдіївської промзони, які розпочались 29 січня, підрозділи українських військ зайняли позицію бандформування так званої «ДНР» під назвою «Алмаз 2», що знаходиться на панівній висоті.

Як повідомили УНІАН у розвідці, під час бою під Авдіївкою російсько-окупаційні війська запросили підтримку артилерії і для того, щоб врятувати життя особового складу українських військовослужбовців, заступник командира механізованого батальйону 72-ї ОМБр Андрій Кизило був змушений повести бійців вперед та зайняти висоту.

Зазначається, що в результаті контратаки сил АТО була зайнята важлива позиція, що має стратегічне значення та дозволяє ЗСУ взяти під вогневий контроль дороги Донецьк-Горлівка та Донецьк-Луганськ і Ясинуватську розв'язку.

Джерела стверджують, що ескалація ситуації в районі Авдіївки пов’язана з тим, що російсько-окупаційні війська прагнуть відбити опорний пункт «Алмаз 2» та розширити так звану «зону безпеки» в районі Донецька.

Крім того, за словами одного зі співрозмовників, загострення на Донбасі відбулось одразу після інавгурації президента США Дональда Трампа, що свідчить про те, що Росія хоче «випробувати» нову адміністрацію президента США, її здатність відреагувати на загострення на Донбасі.