Президент нагородив орденами та медалями 94 героїв АТО, з них 34 – посмертно

13:08, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Президент Петро Порошенко за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку нагородив орденами та медалями 94 військовослужбовців Збройних сил України та Національної гвардії України.

Згідно з підписаним та оприлюдненим указом № 23/2017 «Про відзначення державними нагородами», 34 військових нагороджено посмертно.

Зокрема, орденом Богдана Хмельницького І ступеня нагороджено командира розвідувального взводу 24 окремого штурмового батальйону сухопутних військ ЗСУ, молодшого лейтенанта Юрія Гуртяка (посмертно), який під час виконання бойового завдання в складі передового дозору попередив основну групу прикриття про спрацювання механізму міни, але сам не встиг залягти. Незважаючи на важке поранення, він самостійно витягнув тіло загиблого побратима в безпечне місце та від отриманих поранень, не сумісних із життям, загинув. Своїм героїчним вчинком молодший лейтенант зберіг життя особовому складу основної групи.

Серед нагороджених орденом «За мужність» ІІІ ступеня – оператор протитанкового відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти 501 окремого батальйону морської піхоти 36 окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ, старший матрос Олександр Бойко (посмертно). 9 листопада 2016 року під час виконання бойового завдання на передовому спостережному посту взводного опорного пункту в районі села Чермалик потрапив під щільний мінометний та кулеметний вогонь ворога та отримав несумісні з життям вогнепальні осколкові проникаючі поранення.

За бездоганне виконання військового та службового обов'язку, виявлену при цьому доблесть і честь орденом «За мужність» II ступеня нагороджений снайпер відділення механізованого взводу механізованої роти батальйонно-тактичної групи 93 окремої гвардійської механізованої бригади оперативного командування «Південь» сухопутних військ ЗСУ, старший солдат Олег Посохов. Військовий неодноразово брав участь у бойових зіткненнях та отримував поранення, але від евакуації відмовлявся. Під час чергового бою знищив кулеметний розрахунок та снайпера противника, отримав ще одне осколкове поранення голови і втратив зір на одне око, після чого був евакуйований. Після одужання знов приєднався до виконання завдань та мужньо виконував обов’язки до ротації підрозділу.

Інші відзначені нагородами військовослужбовці під час виконання завдань по захисту державних інтересів України також проявили високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність.