Вчорашнє затримання викритих на розтраті чиновників КМДА відбулось за результатами внутрішніх перевірок в адміністрації - Кличко

10:03, 03 лютого 2017

Київ. 3 лютого. УНІАН. Вчорашнє затримання чиновників Київської міської держадміністрації відбулось за результатами внутрішнього аудиту в структурах адміністрації, матеріали якого були передані у правоохоронні органи.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив сьогодні на розширеному засіданні колегії КМДА Київський міський голова Віталій Кличко.

За словами мера, коли його команда розпочала керівництво містом, в структурах міської влади та підрозділах було розпочато внутрішній аудит. "2014 року ми передали до правоохоронних органів 123 матеріали наших аудитів. Всього станом на кінець 2016 року за цими матеріалами порушено 92 кримінальні справи, підготовлено 20 повідомлень про підозру, 7 осіб оголошено в розшук. І за 9 кримінальними провадженнями обвинувальні акти прийшли до суду", - підкреслив Кличко.

Вчора, 2 лютого, відбулося затримання чиновників за справою, порушеною за звітом аудиту від 17 грудня 2014 року.

"Повертаюсь до вчорашнього повідомлення. Чиновники були затримані — це одні з тих матеріалів, які ми передали до прокуратури. І сподіваюсь, що за всіма іншими матеріалами найближчим часом ми отримаємо результат, і це буде доведено до логічного завершення. І кожна людина повинна знати, яка порушує закон, що вона буде перед законом відповідати", - сказав Кличко.

Він наголосив, що проведення аудитів продовжується. Зокрема. за минулий рік до правоохоронних органів було спрямовано 40 матеріалів за результатами внутрішніх перевірок в КМДА.

Як повідомляв УНІАН, 2 лютого Київською місцевою прокуратурою №9 повідомлено про підозру головному бухгалтеру Департаменту соціальної політики КМДА, а також колишньому начальнику управління бухгалтерського обліку та фінансів Головного управління соцзахисту населення КМДА за фактом розтрати коштів столичного бюджету в особливо великих розмірах.

Зловмисники, діючи за попередньою змовою в інтересах третіх осіб, безпідставно внесли до офіційних документів завищені суми за оплату навчання студентів з числа дітей-інвалідів, інвалідів, дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених родин. У подальшому на підставі вказаних підроблених документів на рахунки одного із столичних університетів з бюджету міста було перераховано понад 870 тис. гривень.