Посольства країн-членів ЄС підтримали ухвалений урядом План заходів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей

21:34, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Посольства країн-членів Європейського Союзу підтримали ухвалений українським урядом План заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Про це йдеться у заяві Представництва ЄС в Україні та посольств країн-членів ЄС в Україні на підтримку Плану заходів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей.

Зокрема, Представництво ЄС та посольства країн-членів ЄС радо вітають ухвалення цього плану Кабінетом міністрів України.

"План заходів уособлює важливий крок на шляху до інклюзивного підходу до громадян України, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження", - йдеться у заяві.

На думку європейських дипломатів, втілення плану створить можливості для посилення соціальної згуртованості, розбудови миру та примирення в областях, уражених конфліктом. "Ми особливо вітаємо зосередженість на забезпеченні свободи пересування вздовж усієї лінії зіткнення, контактів між людьми, доступу до соціальних послуг, у тому числі - освіти", - заявили дипломати.

"Ці заходи можуть полегшити життя місцевого населення. Ми з нетерпінням чекаємо на наступні заходи уряду, спрямовані на поновлення надання соціальних послуг та виплат пенсій громадянам України, які живуть на територіях, що не контролюються державною владою. Вони мають на це право, забезпечене Конституцією", - переконані в європейських країнах.

Дипломати зауважують, що, очевидно, імплементація Плану заходів буде складним завданням. "Вона потребуватиме повної відданості та злагодженої роботи численних державних інституцій та акторів. Ми закликаємо усі релевантні органи державної влади, такі як правоохоронні органи, включно із Службою безпеки України, - зіграти конструктивну роль у організації цього процесу. Роль міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у координації процесу є критично важливою - всі залучені актори повинні брати її до уваги", - йдеться у заяві.

Також дипломати переконані, що для імплементації Плану варто вже виділяти необхідні адміністративні та фінансові ресурси з державного бюджету. За необхідності ЄС готовий надати підтримку. "Ми закликаємо усі політичні сили України підтримати інклюзивний підхід, викладений у Плані заходів", - заявили дипломати.

Як повідомляв УНІАН, 11 січня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.