На Житомирщині судитимуть членів ОЗГ, які незаконними порубками лісу завдали державі збитків на 3,2 млн грн

20:23, 02 лютого 2017

Житомир. 2 лютого. УНІАН. Прокуратура Житомирської області затвердила та передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням п'ятьох членів організованої групи у незаконній порубці лісу.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Житомирської області, обвинувальний акт цього тижня передано до Олевського районного суду для розгляду по суті.

Встановлено, що злочинну групу організував депутат селищної ради. За сприянням працівників держлісоохорони 5 зловмисників організували і проводили незаконні порубки дерев на території різних лісогосподарств Олевського району Житомирщини.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводилося слідчим відділом прокуратури області.

Зазначається, що депутат селищної ради, директор приватного підприємства, для незаконних порубок лісу у травні 2015 року організував і очолив злочинну групу, до складу якої залучив чотирьох місцевих жителів.

У подальшому ця організована злочинна група, очолювана депутатом, за сприяння кількох працівників державної лісової охорони, протягом червня-липня 2015 року у порушення вимог лісового законодавства України майже щоденно проводила незаконні порубки дерев на території лісових господарств Олевського району, а лісопродукцію збувала в інших областях України.

Такими злочинними діями державним інтересам і довкіллю заподіяно шкоди на суму понад 3,2 млн грн.

Організатор злочинної групи обвинувачується у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ст. 246 (організація незаконної порубки лісу, вчинена організованою групою), ч. 2 ст. 364 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від форми власності) КК України.

Інші співучасники злочинної групи обвинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ст. 246 (незаконна порубка лісу, вчинена організованою групою) КК України.

Крім цього, прокуратурою області в інтересах держави з метою відшкодування завданої шкоди заявлено до підозрюваних цивільний позов на суму 3,2 млн грн.