У Харкові суд на два місяці продовжив термін тримання під вартою лідеру сепаратистського руху «Юго-Восток» Апухтіну

20:04, 02 лютого 2017

Харків. 2 лютого. УНІАН. У Харкові суд на 60 діб продовжив термін тримання під вартою лідеру сепаратистського руху «Юго-Восток» Юрію Апухтіну.

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Харківської області, відповідне рішення сьогодні, 2 лютого, ухвалив Київський районний суд Харкова.

За інформацією прокуратури, на сьогоднішньому засіданні суд вивчав речові докази.

Наступне засідання призначене на 11:00 15 лютого. Під час цього засідання планується вивчити речові докази, що залишилися.

Як повідомляв УНІАН, у січні 2015 року прокуратура направила справу Апухтіна до суду. Йому інкримінується організація масових заворушень, що супроводжувалися погромами (ч. 1 ст. 294 КК України) та публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України).

Під час досудового слідства встановлено, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської ОДА. Він неодноразово закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення так званих "Харківської народного республіки" та "Конституції ХНР".