Очільник Мінагропроду сподівається на якнайшвидше ухвалення закону про приватизацію «Укрспирту»

19:29, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий сподівається на те, що депутати найближчим часом ухвалять законопроект про приватизацію державного підприємства «Укрспирт», монополіста на українському ринку спирту, оскільки демонополізація спиртової галузі є однією з вимог ключового кредитора нашої країни - Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це міністр розповів в інтерв'ю УНІАН.

«Є вимога МВФ, щоб закон про приватизацію та демонополізацію галузі був проголосований у пакеті законопроектів, передбачених у рамках програми співпраці з МВФ. Це вселяє в мене надію, що закон буде внесений до порядку денного Верховної Ради досить швидко», – сказав Кутовий.

Міністр зазначив, що цей закон уже кілька разів планувалося внести до порядку денного сесії, але це питання жодного разу не набирало більше 200 голосів. Тому спрогнозувати, коли саме «Укрспирт» буде приватизований, за словами Кутового, досить складно.

«У цей закон ми заклали положення, що до кінця 2017 року галузь повинна бути приватизована. Але важливе питання – коли цей закон буде проголосований? Якщо він буде проголосований у лютому, значить, у нас є вікно можливостей зробити підготовку, передачу, залучити юристів, аудиторів для здійснення процесу. Але якщо в грудні, то вже вибачте. Все залежить від того, скільки у нас є часу, щоб провести підготовчу, внутрішню роботу», – сказав очільник Мінагропроду.

За його словами, крім «Укрспирту» планується виставити на приватизацію ще 33 держпідприємства, які перебувають у підпорядкуванні Мінагропроду.

«Вважаю, що в державній власності повинні залишитися підприємства, які займаються питаннями державної безпеки, резерву, продовольчої безпеки. Можливо, вони повинні працювати в державно-приватному партнерстві, щоб була більша ефективність. Усі інші підприємства, які не несуть на собі такої функції, потрібно приватизувати», – вважає Кутовий.

Як повідомляв УНІАН, «Укрспирт» досі перебуває в списку заборонених до приватизації підприємств. Вартість держпідприємства Кутовий оцінює в 200-400 млн дол.

Рішення про виключення держкомпаній із цього списку ухвалює Верховна Рада. Кабмін подав відповідну ініціативу на початку травня минулого року, але парламент ще не ухвалив рішення з цього питання. За даними Кутового, приблизні доходи від приватизації спиртзаводів становитимуть близько 5-6 млрд грн, а тіньовий обіг спирту знизиться до 12% із нинішнього показника понад 40%.

Державне підприємство «Укрспирт» було створено на базі однойменного концерну в 2010 році. До його складу повинні були ввійти 76 спиртзаводів, проте поки на баланс підприємства передано 41 завод.

Детальніше читайте на сайті «УНІАН-Економіка»: https://economics.unian.ua/agro/1756836-taras-kutoviy-yakscho-mi-govorimo-pro-rozderjavlennya-ukrspirtu-to-u-sviti-e-lishe-dvi-monopoliji-v-tsiy-galuzi-yaki-vvajayut-scho-tse-yakas-eksklyuzivna-model-mi-i-bilorus.html