Державна підтримка агросектору в 2018 році становитиме понад 6 млрд грн – очільник Мінагропроду

18:56, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Державне фінансування сільгоспвиробників у 2018 році становитиме понад 6 млрд грн завдяки нормі Бюджетного кодексу про спрямування 1% від валового виробництва сільськогосподарської продукції на підтримку аграрного сектору. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий в інтерв'ю УНІАН.

«Минулого року Верховна Рада проголосувала за те, щоб 1% від валового виробництва сільськогосподарської продукції спрямовувати на підтримку аграрного сектору... Відповідно, цього року ми отримаємо 5,5 млрд грн. Оскільки ми в 2016 році зібрали зернових майже на 6 млн тонн більше, ніж у 2015-му, то сподіваюся, що обсяг державної підтримки галузі на наступний рік становитиме понад 6 млрд грн», - сказав він.

Також, за словами Кутового, Мінагропрод розробив низку програм для підтримки малих сільгоспвиробників в Україні. Так, у 2017 році фінансування фермерських господарств буде збільшено майже в 3 рази. «Думаю, що цього року ми збільшимо обсяг прямої державної підтримки фермерських господарств приблизно в три рази, і цю підтримку зможуть одержати тільки ті, хто зареєстровані як фермери», – сказав він.

За словами міністра, цього року буде запущено програму підтримки сільгоспмашинобудування для малих аграріїв. У 2017 році на ці цілі буде виділено 550 млн грн.

«Верховна Рада вже ухвалила рішення, згідно з яким у 2017 році на підтримку сільськогосподарського машинобудування буде спрямовано 10% від суми держпідтримки, у 2018 році – 15%, у 2019 році – 20%. Тобто фактично цього року ми говоримо про 550 млн грн. Гроші надаватимуть безпосередньо фермерам і учасникам ринку – не заводам», – повідомив Кутовий.

За його словами, у зв'язку зі скасуванням спеціального режиму ПДВ для агросектору Мінагропрод розробив автоматичний механізм компенсації цього податку. Також міністерство розробило низку програм підтримки тваринництва та садівництва, причому пріоритетом буде органічне виробництво.

Як повідомляв УНІАН, раніше Кутовий заявив, що державна програма підтримки малого та середнього фермерства дозволить збільшити виробництво аграрної продукції на 10 млн тонн на рік, оскільки її мета – допомогти невеликим господарствам досягти показників продуктивності великих агрокомпаній.

Детальніше читайте на сайті «УНІАН-Економіка»: https://economics.unian.ua/agro/1756836-taras-kutoviy-yakscho-mi-govorimo-pro-rozderjavlennya-ukrspirtu-to-u-sviti-e-lishe-dvi-monopoliji-v-tsiy-galuzi-yaki-vvajayut-scho-tse-yakas-eksklyuzivna-model-mi-i-bilorus.html