Іноземці та юридичні особи не зможуть купувати сільгоспземелі в Україні після скасування мораторію – очільник Мінагропроду

18:06, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. У законопроекті про обіг сільськогосподарських земель має бути прописана норма, яка забороняє юридичним особам та іноземним інвесторам брати участь в аукціонах після скасування мораторію. Про це в інтерв'ю УНІАН повідомив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.

«Є ключові тези (у земельній реформі – УНІАН), які ми опрацьовуємо в міністерстві... Перше питання – питання виняткової участі громадян України. Вважаю, що на цьому етапі, якщо ми будемо робити певні кроки у земельній реформі, це повинні бути тільки громадяни України, без іноземців та юридичних осіб», – сказав міністр.

Також, за словами Кутового, ціна на земельні ділянки, які будуть виставлятися на аукціонах, повинна бути не менше їх нормативно-грошової оцінки.

«Це унеможливить ризик скупівлі землі за безцінь. Нормативно-грошова оцінка на сьогодні коливається в більш або менш європейських діапазонах», – зазначив він.

І третій важливий момент, який, за словами міністра, повинен бути прописаний у законопроекті, стосується вигідних умов кредитування малих фермерів.

«Держава повинна гарантовано забезпечити фермерів дешевим ресурсом – не більше 7% річних у гривні, можливістю купувати землю для своїх потреб... Крім того, вони повинні мати першочергове право купівлі земельних ділянок, якщо проживають і працюють на цій території», – сказав міністр.

Як повідомляв УНІАН, 6 жовтня Верховна Рада продовжила діючий в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2018 року. 28 жовтня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Згідно з існуючим законодавством, термін дії мораторію буде автоматично продовжено до набуття чинності законом про обіг сільськогосподарських земель. Проект такого закону зараз розробляє Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з іншими відповідальними відомствами.

Експерти і суспільство розділилися в думці щодо скасування заборони на продаж сільгоспземлі. Одні вважають, що його продовження створює тіньовий ринок землі, інші стверджують, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупівлі землі зарубіжними компаніями.

Детальніше читайте на сайті «УНІАН-Економіка»: https://economics.unian.ua/agro/1756836-taras-kutoviy-yakscho-mi-govorimo-pro-rozderjavlennya-ukrspirtu-to-u-sviti-e-lishe-dvi-monopoliji-v-tsiy-galuzi-yaki-vvajayut-scho-tse-yakas-eksklyuzivna-model-mi-i-bilorus.html