Ізраїль може відновити імпорт українських яєць навесні – міністр агрополітики

17:21, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Ізраїль може навесні відновити імпорт української продукції птахівництва, що був припинений у січні минулого року у зв'язку з підозрою на її зараження сальмонелою. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України з посиланням на міністра Тараса Кутового.

«Для України відновлення експорту продукції птахівництва до Ізраїлю є принциповим питанням. Є технічні формальності, ведеться активна робота між нашими країнами. Сподіваюся, це питання матиме успішний результат», - наводяться у повідомленні слова міністра.

Згідно з повідомленням, на даний час Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів та Ізраїльська ветеринарна служба ведуть переговори з цього питання.

За даними очільника Держпродспоживслужби Володимира Лапи, незабаром ізраїльські ветеринари планують відвідати Україну, перевірити роботу наших відомств і оцінити безпеку продукції.

«Ми перебуваємо у постійному діалозі з представниками ізраїльської ветеринарної служби. Найближчим часом планується візит наших ізраїльських колег в Україну для узгодження всіх питань», - цитує Лапу прес-служба.

Як повідомляв УНІАН, 30 січня Європейська комісія відновила припинений у грудні минулого року імпорт української птиці та яєць до країн ЄС з територій, на яких не були зафіксовані спалахи пташиного грипу.

6 грудня 2015 року Міністерство сільського господарства Ізраїлю припинило постачання яєць українського виробництва у зв'язку з підозрами про наявність у продукції бактерії сальмонели. Експорт було призупинено на час проведення необхідних досліджень. Україна запропонувала Ізраїлю лабораторно перевіряти кожну партію яєць для зняття побоювань і обмежень після інциденту.

У січні 2016 року, після проведених міністерством досліджень, тодішній міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко зазначив, що українська продукція не була заражена сальмонелою, і повідомив про те, що експорт незабаром буде поновлено. Однак відповідного розпорядження про відкриття ринку з боку ізраїльських ветеринарних відомств так і не надійшло.