У НАТО вступимо не раніше 2020 року, але після референдуму – Фріз

17:18, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз заявила, що згідно позиції президента України, вступ нашої держави до Північноатлантичного альянсу може відбутися тільки за умови досягнення відповідних критеріїв та схвалення цього кроку громадянами України.

Про це повідомила прес-служба "Блоку Петра Порошенка".

«Інтерв’ю президента України Петра Порошенко виданню Berliner Morgenpost спровокувало появу чуток та домислів про наміри проведення в Україні референдуму з цього питання. У зв’язку з цим, як голова постійної делегації України в ПА НАТО, хочу заявити, що: ціль вступу до НАТО визначена одним з стратегічних пріоритетів зовнішньої політики України; вступ держави до НАТО, згідно з правилами та процедурами, передбачає досягнення критеріїв для набуття членства. Україна активно працює над приведенням військової та цивільної складової у відповідність до цих критеріїв. Досягнення цих критеріїв заплановане на 2020 рік згідно з воєнною доктриною України», - зазначила народний депутат.

Фріз підкреслила, що заява Порошенка повністю повторює тезу, що була висловлена ним у листопаді 2014 року на зустрічі з президентом Литви Далею Грібаускайте: «Рішення про вступ України до НАТО – виключна компетенція українського народу… В НАТО вступимо не раніше 2020 року, але після референдуму. Це послідовна позиція України щодо питання інтеграції до Північноатлантичного альянсу».

Також вона зауважила, що референдум не є підставою вступу до НАТО – згідно зі статтею 10 Північноатлантичного договору сторони можуть, за одностайної згоди, запросити будь-яку іншу європейську державу приєднатись до НАТО.

«Отже, питання вступу ініціюється колегіальним та консенсусним рішенням країн-членів альянсу у вигляді запрошення. Лише після виконання цього рішення, якщо країна - кандидат досягає критеріїв членства, доцільно проводити референдум», - повідомила нардеп.

Як повідомляв УНІАН, в інтерв'ю німецькій газеті Berliner Morgenpost Порошенко заявив, що в Україні пройде референдум з питання вступу країни до Організації Північноатлантичного договору. За його словами, чотири роки тому тільки 16% громадян підтримували вступ України в НАТО, зараз - 54%.

«Як президент, я прислухаюся до думки мого народу і буду проводити референдум з питання про вступ в НАТО. І якщо українці проголосують, я зроблю все можливе, щоб досягти членства в Північноатлантичному альянсі», - заявив президент.