У Раді Європи запропонували Парубію експертну допомогу в оцінці законопроекту щодо реформування Регламенту ВР

16:55, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг запропонував експертну та консультативну допомогу в оцінці законопроекту щодо реформування Регламенту Верховної Ради України.

Як повідомили у прес-службі Апарату Верховної Ради, про це йшлося під час його зустрічі зі спікером українського парламенту Андрієм Парубієм.

Також Енберг запропонував експертну та консультативну допомогу в оцінці закону про судоустрій.

В свою чергу голова ВР подякував Раді Європи за підтримку процесу реформ, що відбуваються в Україні в надзвичайно складних умовах, і роботу в оцінці законопроектів, зокрема з боку Венеціанської комісії. «Для нас є дуже важливими експертні оцінки, рекомендації та пропозиції Ради Європи стосовно чинного законодавства та законопроектів. Дуже важливо, щоб українське законодавство було адаптоване в аспекті європейського», - сказав він і додав: «Дякуємо за експертну оцінку – ви нам допомагаєте, аби привести до критеріїв європейського законодавства».

Також учасники зустрічі обговорили питання якнайшвидшої ратифікації Стамбульської конвенції. У прес-службі нагадали, що Україна підписала Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року, тривають внутрішні процедури для її ратифікації. Рада Європи надала значну консультативну і фінансову підтримку в рамках проекту Плану дій для України «Запобігання насильству щодо жінок і насильству в сім’ї та боротьби з цими явищами».

Зокрема, Парубій зазначив, що завдяки наданій допомозі і підтримці з боку Ради Європи було проведено значну роботу з підготовки змін до національного законодавства та проведення інших заходів, необхідних для ратифікації Стамбульської конвенції.

Своєю чергою, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та парламентського контролю за виконанням Україною міжнародних зобов'язань Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ірина Луценко повідомила, що це питання перебуває під наглядом Генеральної прокуратури України. За її словами, частина норм Стамбульської конвенції вимагала змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів України. «Це потрібно для того, щоб запрацював механізм захисту - недостатньо адміністративного покарання, воно не діє. Ми за допомогою змін в Кримінальному кодексі вводимо кримінальну відповідальність. Ці норми отримали найбільше голосів у залі, тобто суспільство розуміє, що подібні дії з насильством мають бути покарані, для того щоб створити в суспільстві нульову толерантність до таких злочинів», - сказала вона. Луценко спрогнозувала винесення і розгляд питання ратифікації Конвенції протягом місяця.