Регуляторна служба ініціює створення робочої групи для пошуку компромісу щодо формування залізничних тарифів

15:52, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Державна регуляторна служба ініціює створення спеціальної робочої групи, яка могла б уже за місяць представити компромісне рішення в сфері тарифоутворення на залізничні перевезення, а також методологічно закріпити розрахунки тарифів з можливістю їх середньострокового прогнозування. Про це сказала очільниця служби Ксенія Ляпіна за підсумками круглого столу в Києві.

«Наступного тижня ми створимо робочу групу, і, думаю, через місяць нам вдасться знайти компроміс у питанні тарифоутворення», - сказала Ляпіна.

При цьому вона підкреслила, що її відомство не погодить наказ Міністерства інфраструктури про підвищення залізничних тарифів на 25%. «Стосовно цього документа (наказу - УНІАН) точно відмовимо, - сказала Ляпіна. - Цією цифри (підвищення на 25% - УНІАН), мабуть, не буде. Заявлені 25% ризикують зруйнувати економіку України, це необґрунтоване рішення. Але разом з тим, за результатами дискусії ми розуміємо, що без індексації тарифів цей рік не обійдеться».

Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2016 року тарифний комітет Мінінфраструктури погодив запропоноване в проекті фінансового плану «Укрзалізниці» підвищення тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом у 2017 році на 25%. Учасники ринку виступають проти підвищення тарифів і пропонують уряду створити незалежний орган, який опікувався б політикою тарифоутворення на транспорті.