Генпрокуратура завершила розслідування провадження за підозрою «тітушки» у викраденні та катуванні людини

15:24, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Завершено досудове розслідування кримінального провадження за підозрою одного з «тітушок» у пособництві незаконному позбавленню волі потерпілого.

Як повідомила прес-служба Генеральної прокуратури, якого 21 січня 2014 року поблизу станції метро «Петрівка» викрали та незаконно утримували спочатку у салоні автобусу нападників, а в подальшому у палатці в лісопосадці неподалік від станції метро Бориспільська.

До потерпілого застосовувалося насильство, чим заподіяно фізичне та моральне страждання, з метою примусити його визнати участь в Революції гідності, а також отримати відомості про організаторів та фінансування протестних акцій в Києві, якими потерпілий взагалі не володів.

Обвинувальний акт з угодою між підозрюваним та потерпілим про примирення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України, 31 січня направлено до Дарницького районного суду Києва. Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У прокуратурі нагадують, що за результатами розслідування кримінальних проваджень за фактами нападів так званих тітушок на учасників акцій протесту та окремих громадян, викрадення активістів та катувань, вчинених представниками угруповання «Оплот» під керівництвом Євгена Жиліна, повідомлено про підозру 10 цивільним особам, з яких 5 перебувають у розшуку, 3 засуджено до позбавлення та обмеження волі.

Досудове розслідування стосовно організаторів та виконавців вчинених злочинів під час цих подій триває.