У Криму Росія переслідує адвокатів і придушила свободу слова – заява України в Раді Європи

13:30, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Україна поінформувала Раду Європи про появу нового елементу системної репресивної політики російської окупаційної адміністрації в Криму – тиск та переслідування адвокатів, які захищають кримських татар.

Про це йдеться у прес-релізі, оприлюдненому сьогодні постійним представництвом України при Раді Європи.

Зазначається, що про це делегація України заявила 1 лютого під час 1276-го засідання Комітету міністрів Ради Європи.

Україна також наголосила на тому, що Росія придушила свободу слова в Криму і постійно створює загрози для безпеки журналістів.

З посиланням на дані Українського інституту масової інформації було зазначено, що в Криму зафіксовано більш ніж 300 випадків порушень свободи самовираження, включаючи тиск на медіа та журналістів.

Українська делегація закликала Раду Європи вжити заходів, щоб змусити Росію припинити тиск на адвоката Миколу Полозова, зняти безпідставні звинувачення і звільнити адвоката Еміля Курбедінова, журналіста Миколу Семену та інших осіб, переслідуваних за несприйняття російської окупації, захист прав людини та професійну журналістську діяльність. Крім того, Росія повинна розблокувати роботу в Криму незалежних ЗМІ, у тому числі відновити доступ до сайту видання "Історична правда".

В умовах систематичного недопуску державою-окупантом конвенційних та інституційних моніторингових органів міжнародних організацій на тимчасово окуповану територію Криму Україна закликала комісара Ради Європи з прав людини посилити співробітництво з громадськими організаціями для моніторингу ситуації в Криму.

Виступ від імені України на засіданні виголосив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня у Сімферополі співробітники ФСБ РФ затримали і направили на примусовий допит Миколу Полозова, який є адвокатом у справі кримських татар Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза. Полозов розцінив своє затримання як викрадення.

26 січня суд у Сімферополі заарештував на 10 діб Еміля Курбедінова, який захищав права ряду фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір". Серед підзахисних Курбедінова – Ільмі Умеров, Емір-Усеін Куку, переслідуваний окупаційною владою кримський журналіст Микола Семена та інші фігуранти справ кримських мусульман і так званих справ "диверсантів".