Рада Євросоюзу на рівні глав МЗС країн-членів у понеділок обговорить загострення ситуації на сході України та процес реформ - високопосадовий чиновник ЄС

12:55, 02 лютого 2017

Брюссель. 2 лютого. УНІАН. Рада Європейського Союзу з питань закордонних справ має намір обговорити загострення ситуації на сході України та процес реформ з подальшими можливостями надання допомоги з боку Брюсселя.

Про це у четвер в Брюсселі напередодні засідання, яке пройде у понеділок, 6 лютого, повідомив високопосадовий європейський чиновник. "Я абсолютно впевнений, що це питання буде обговорюватися. Ми відслідковуємо ситуацію з великим занепокоєнням. Ситуація, дійсно, погіршилася", - сказав він.

Відповідаючи на запитання УНІАН щодо обговорення питання посилення політичного тиску на Росію, європейський чиновник зазначив, що ЄС "наполегливо просить Росію використати її вплив на сепаратистів, щоб гарантувати не тільки виконання Мінських домовленостей, але й безпеку та стабільність".

Також міністри закордонних справ мають намір обговорити процес реформ. "Ми повинні бачити продовження зусиль уряду, спрямованих на проведення реформ у світлі дуже важкої ситуації на сході", - зазначив він.

За словами високопосадовця, ЄС бачив "достатньо прогресу, який був досягнутий у 2016 році, коли мова йде про порядок денний реформ у багатьох сферах". "ЄС буде продовжувати залишатися залученим до підтримки реформ в Україні. Це буде гарна можливість перевірити, де ми є, і дати оцінку, що ще можна зробити", - наголосив він.

На переконання європейця, продовження реформ дуже важливо. "Ми також будемо обговорювати питання комунікації. Процес реформ завжди складний. Завжди дуже важливо, щоб населення було здатним сприйняти те, що відбувається. Так, є розчарування серед людей, тому що процес реформ вимагає часу, коли ми говоримо про ефект вже найближчим часом", - додав європейський чиновник.

На порядку денному також питання Єгипту, Лівії, мирний процес на Близькому Сході.