Укргідрометцентр попереджає про зміну погодних умов в Україні та 3-й рівень лавинної небезпеки в гірських районах

09:49, 02 лютого 2017

Київ. 2 лютого. УНІАН. Укргідрометцентр попереджає про зміну характеру погоди в Україні 3–4 лютого та значний рівень лавинної небезпеки на Закарпатті.

Як повідомляється на офіційному сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій України, за даними синоптичної служби, 3–4 лютого на більшій частині території випадатиме мокрий сніг та дощ, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу, 3 лютого в Карпатах та на Закарпатті, вдень і на Чернігівщині та Сумщині, упродовж 4 лютого на Лівобережжі місцями сильні опади; починаючи з західних областей температура поступово підвищиться на 5–10°.

Повідомляється також, що 2–3 лютого, у зв’язку з зазначеним потеплінням та опадами в гірських районах Закарпатської областi оголошується значний (3-й) рiвень лавинної небезпеки, iснує загроза зсувiв снiгу на дороги.

За даними Укргідрометцентру, 3–6 лютого, унаслідок очікуваної відлиги, опадів та сніготанення, передбачається поступове пiдвищення рiвнiв води над поточними рівнями: на рiчках Закарпатської областi, басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.), Захiдного Бугу (Львiвська, Волинська обл.) на 0,2–1,0 м. Очікується поступове послаблення льодового покриву, мiсцями його руйнування, льодохiд, при цьому можливе формування заторiв льоду з рiзким коливанням рiвнiв води на 0,5–1,5 м.

Зважаючи на наявнiсть значної кiлькостi снiгового покриву, мерзлий грунт у басейнах річок Закарпаття можливі пiдтоплення понижених ділянок талими водами.

Сьогодні ж, 2 лютого, вранці туман у більшості областей України: у Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській, Київській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській областях та м. Києві. Видимість 200–500 м.