Фонд гарантування заявив про фізичну протидію з боку пов'язаних осіб «Родовід Банку»

18:55, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про фізичну протидію його представникам у «Родовід Банку» з боку колишніх пов'язаних осіб фінустанови і контрольованих ними компаній, які є фігурантами кримінальних справ.

Як повідомила прес-служба Фонду, 31 січня представники тимчасової адміністрації банку спільно з військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону та підрозділом КОРД для виконання рішень судів та своїх повноважень ввійшли в нежитлове приміщення в місті Дніпро на вулиці Старокозацькій, яке належить банку.

«Сьогодні невстановлені особи спортивної статури (близько 50 осіб) при потуранні працівників Національної поліції, застосовуючи фізичну силу, змусили охорону банківської установи залишити приміщення бізнес-центру і погрожували фізичною розправою», - наголошується в повідомленні.

Фонд наголосив, що Генпрокуратура проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні проти Шепелєва О., який з грудня 2009 по лютий 2010 року за попередньою змовою з посадовими особами «Родовід Банку» організував розтрату коштів шляхом прийняття на баланс фінустанови неіснуючих земельних ділянок в обмін на виведення ліквідного майна, серед якого і був зазначений бізнес-центр в місті Дніпро.

При цьому, як наголошується в повідомленні, Дніпропетровський апеляційний господарський суд 14 липня 2016 року визнав, що бізнес-центр належить «Родовід Банку». «Реалізації права власності банку протидіють посадові особи компанії «Бізнес Менеджмент Груп», підконтрольної колишньому голові Дніпропетровської облдержадміністрації Касьянову С.П. Саме ця група, в результаті вищевказаної злочинної схеми, заволоділа бізнес-центром і продовжує отримувати доходи від його діяльності», - йдеться в повідомленні.

За інформацією Фонду, засновником і директором охоронної компанії «Борисфен», яка також перешкоджає законній діяльності тимчасової адміністрації, є Камінський В.В. - помічник одного з народних депутатів України на громадських засадах.

Як повідомляв УНІАН, правління Національного банку України за погодженням з Міністерством фінансів, як власником державного санаційного «Родовід Банку», ухвалило рішення про визнання його неплатоспроможним та передачу до Фонду гарантування 26 лютого 2015 року в рамках Стратегії розвитку державних банків.

«Родовід Банк» був докапіталізований державою в 2009 році на 8,4 млрд грн і ще на 3,95 млрд грн в 2011 році, коли набув статусу санаційного банку. За 7 років перебування у власності держави банк не врегулював питання проблемних активів і не розвинув успішну санаційну модель.