Учасники зустрічі у Мінську закликали до припинення вогню у районі Авдіївки та до відведення озброєння до 5 лютого – Сайдік

18:31, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Учасники зустрічі у Мінську закликали до припинення вогню у районі Авдіївки та до відведення озброєння до 5 лютого.

Про це на брифінгу, який транслював телеканал «112 Україна», заявив представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік.

Він наголосив, що сьогодні питання безпеки було головним предметом обговорення як у Тристоронній контактній групі, так і у робочій групі з питань безпеки.

«Результатом цих обговорень є заява ТКГ та представників окремих районів Донецької та Луганської областей в Україні з закликом припинення вогню у зв’язку з подіями у районі Авдіївки», - заявив Сайдік.

Він також зачитав цю заяву, у якій, зокрема, йдеться про наступне: «У районі, обмеженому Донецьким аеропортом, Авдіївці та Ясинуватій, а також по всій лінії зіткнення ТКГ спільно з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей закликають до суворого дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню. Друге – до 5 лютого цього року відвести озброєння, що підпадає під дію Мінських угод, на визначену ними відстань до відповідної лінії в місця їх зберігання. Третє – забезпечити безпечний та надійний доступ туди членів СММ ОБСЄ для виконання ними своїх функцій. Четверте – сприяти гуманітарним зусиллям з відновлення водопостачання та енергопостачання, а також опалення, включаючи ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах інфраструктури»