Залучення «ПриватБанку» до програми «теплих» кредитів дасть змогу здешевити їх - Держенергоефективності

18:24, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Залучення «ПриватБанку» до програми «теплих» кредитів дасть змогу знизити вартість кредитів для домогосподарств та організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також залучити більшу кількість учасників. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження.

«За результатами нещодавнього засідання Урядового комітету з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку «ПриватБанк» планується включити в перелік банків-партнерів програми «теплих» кредитів. Завдяки підключенню ще одного потужного банку з новітніми технологіями буде посилено конкуренцію в банківському секторі, що дасть змогу здешевити вартість кредитів для домогосподарств і ОСББ і залучити більшу кількість учасників», - йдеться в повідомленні.

За словами голови Держенергоефективності Сергія Савчука, населення, таким чином, буде мати ще більше свободи вибору банку і більш м'які умови отримання «теплих» кредитів.

«Механізм співфінансування енергоефективних заходів, покладений в основу програми, виправдав себе, і вже понад 215 тис. українських сімей змогли долучитися до енергозбереження і зменшити споживання енергоресурсів, скориставшись державною підтримкою. На сьогодні програма реалізується через три державні банки: «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк». Разом з тим ми зацікавлені в тому, аби населення мало ще більше свободи вибору щодо банку та м'яких умов отримання «теплих» кредитів», - зазначив Савчук.

Як повідомляв УНІАН, українські банки з початку реалізації державної програми часткової компенсації вартості кредитів на термомодернізацію і заходи з підвищення енергоефективності в житловому секторі видали «теплих» кредитів на загальну суму близько 2,7 млрд грн.

Механізм фінансування «теплих» кредитів передбачає відшкодування державою 20% суми кредиту (але не більш ніж 12 тис. грн) для громадян при заміні газових котлів, 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більше 14 тис. грн у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. При цьому громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% суми кредиту.