Глава Мінінфраструктури не виключає переходу в політику в разі свого звільнення

18:09, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян не виключає, що займеться політикою в разі свого звільнення з посади глави транспортного відомства через ситуацію навколо «Укрзалізниці».

«Я не виключаю цього, але я б, чесно кажучи, хотів зосередитися на справі, яка непогано виходить, і є системні речі, які ми зробили справді якісно", - сказав Омелян в ефірі одного з телеканалів, додавши, що Україні необхідно провести якісні зміни і реформи.

«Я розумію, як це потрібно робити (провести реформи - УНІАН), вже є непогана команда однодумців, які готові йти вперед. Важливо, чи нам це вдасться, тому що ми бачимо, що навіть з реформою «Укрзалізниці» ми вже «забуксували», і нескінченний «мексиканський серіал» під назвою «Кому належить «Укрзалізниця» - це несерйозно, ми гаємо час", - підсумував він.

Як повідомляв УНІАН, з кінця 2016 року Омелян не раз обвинувачував призначеного в квітні 2016 року на посаду голови "Укрзалізниці" поляка Войцеха Балчуна в непрофесіоналізмі й повільному реформуванні компанії. В ході засідання уряду 25 січня між Омеляном і прем'єр-міністром Гройсманом відбулася дискусія з приводу проблемних питань реформування "Укрзалізниці" та її керівника Войцеха Балчуна. Того дня Омелян передав Гройсману пакет документів, що свідчать про неефективну роботу Балчуна, а також зібрані міністерством факти корупції на підприємстві.

Гройсман заявив, що Кабінет міністрів прийняв рішення про підпорядкування "Укрзалізниці" безпосередньо уряду, щоб не допустити перетворення компанії на заручницю особистих відносин і амбіцій чиновників різних рангів. При цьому Омелян наполягає на перегляді рішення Кабінету міністрів про виведення "Укрзалізниці" з підпорядкування Мининфрастуктури і передачу в управління Міністерству економічного розвитку і торгівлі, також він заявив про намір оскаржити це рішення в суді.

У свою чергу, Гройсман запропонував провести "авторитетний" аудит діяльності Балчуна на посаді керівника "Укрзалізниці", за підсумками якого прийняти відповідні кадрові рішення.

Омелян був призначений міністром інфраструктури 14 квітня 2016 року за квотою фракції «Народний фронт». До цього він майже півтора року працював заступником тодішнього голови Мінінфраструктури Андрія Пивоварського.