Депутати ЄП написали Могеріні про необхідність рішучого тиску на Росію для припинення вогню на Донбасі

17:44, 01 лютого 2017

Брюссель. 1 лютого. УНІАН. Депутати Європейського парламенту звернулися з листом до високого представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні з закликом застосувати «рішучий політичний тиск» на Росію для досягнення режиму припинення вогню на сході України.

Листа, який був переданий власному кореспонденту УНІАН, підписали 17 депутатів. Серед підписантів такі відомі політики, як голова неформальної групи «Друзі європейської України» Пятрас Ауштрявичюс, Ребекка Хармс, Анна Фотига, Міхал Боні, Павел Свобода, Анна Марія Корацца Більдт, Марк Демесмакер, Даріуш Росаті та інші.

«Від імені ЄС потрібний рішучий політичний тиск, щоб негайно припинити військові дії Росії. Ми закликаємо Вас втрутитися без затримки для того, щоб режим припинення вогню дотримувався, а Росія повністю поважала Мінські домовленості», - йдеться в листі.

Підписанти зазначили, що пишуть цей лист через те, що глибоко занепокоєні погіршенням ситуації на сході України. Вони вказали, що за останні три дні російські військові сили здійснили через контактну лінію масивні атаки, в результаті яких вісім українських солдатів було вбито, а 26 - дістали поранення. Депутати також звернули увагу Могеріні, що через обстріли в жилих районах міст Авдіївка та Ясинувата понад 400 тис. мирних жителів залишилися без води, світла та опалення. «Якщо це буде продовжуватися, гуманітарна катастрофа цієї сурової зими буде неминучою», - попередили політики.