Ремонтні бригади розпочали відновлення електропостачання Авдіївки

17:42, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Ремонтні бригади енергопостачальних компаній «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК Донецькобленерго» в супроводі саперів Держслужби з надзвичайних ситуацій та представників місії ОБСЄ розпочали відновлення ліній електропередач, які ведуть до Авдіївки і були пошкоджені в результаті обстрілу з боку російських бойовиків. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

«Станом на 13:00 1 лютого за результатами узгодженої роботи Обласного координаційного центру м. Авдіївка, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, Державної служби з надзвичайних ситуацій, ОБСЄ та інших міжнародних організацій було розпочато аварійно-відновлювальні роботи на енергетичних об'єктах для забезпечення електроенергією м. Авдіївки», - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що зараз (о 16:23 – УНІАН) у відновлювальних роботах задіяно 5 бригад «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК Донецькобленерго», 8 одиниць техніки у супроводі саперів і представників місії ОБСЄ.

За інформацією прес-служби Кабміну, відновлення електропостачання дасть змогу відновити подачу води в Авдіївку і навколишні населені пункти.

Як повідомляв УНІАН, з початку ведення бойових дій (весни 2014 року), Авдіївка та Авдіївський коксохімічний завод неодноразово зазнавали обстрілу з боку російських бойовиків. На території заводу розірвалося понад 320 снарядів, дев'ять працівників заводу загинули, понад 50 людей дістали поранення.

29 січня 2017 року російські війська і контрольовані РФ бойовики на Донбасі почали масовані обстріли Авдіївки, використовуючи важку артилерію та системи «Град» і танки.

30 січня о 23:00 в результаті обстрілу було пошкоджено ЛЕП і припинено електропостачання та водопостачання міста, а також Авдіївського коксохіму і Донецької фільтрувальної станції.

О 8:30 ранку 31 січня повідомлялося, що Авдіївський коксохім забезпечував генерацію електроенергії і обігрів міста за рахунок власних генераторів, що працюють на коксовому газі.

1 лютого опівдні голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявив, що російська сторона надала письмове підтвердження гарантії припинення вогню в районі Авдіївки.

Після цього генеральний директор з дистрибуції електроенергії «ДТЕК Енерго» Ігор Маслов повідомив, що в результаті припинення обстрілів ремонтні служби компанії почали огляд пошкоджених ЛЕП і зможуть відновити електропостачання міста і заводу упродовж одного-двох днів.